1 2013-05-18 21:28:44

Temat: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Witam, jak w temacie mam nieco (delikatnie to ujmując) zabrudzony BIK. Parę ładnych miesięcy temu narobiłem długów i były spore opóźnienia w spłacie zarówno karty kredytowej jak i rat kredytu gotówkowego. Teraz mam już stała pracę i chciałbym się usamodzielnić, ale w takim wypadku chyba nie mam szans na kredyt?

2 2013-05-18 21:38:03

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Wydaje mi się, że nie masz szans. Te opóźnienia sprzed kilku miesięcy mają wciąż negatywne odzwierciedlenie w raporcie, który jest sporządzany przez Biuro Informacji Kredytowej.

3 2013-09-21 14:17:46

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Spore opóźnienia, to znaczy? Bo to akurat jest ważne - ilu dni sięgały zadłużenia? Czy był to problem ze spłaceniem jednej, dwóch rat, czy może regularnie się spóźniałeś z tym regulowaniem należności wobec banku? To wszystko zależy od konkretnej historii kredytowej, Twój przypadek - tak jak każdy inny, jest przecież indywidualny. Napisz coś więcej o tych zadłużeniach, to będziemy mogli powiedzieć Ci coś więcej. Ale, tak jak mówi Ab ovo, jeśli były to poważne opóźnienia, to raczej przez pięć lat od momentu spłacenia zaległości, nie będziesz mieć szans na jakikolwiek kredyt, w żadnym banku sad.

4 2013-09-22 21:49:26

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Alicja83
w jednym masz rację - każdy przypadek jest indywidualny.
A opóźnienia nawet 'poważne' nie wykluczają poradzenia sobie z nimi i usunięcia negatywnej historii.

Zapraszam do kontaktu

5 2014-03-09 15:33:45

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

A w jaki sposób się taką złą historię usuwa? Bo kilkakrotnie już pytałam o to reprezentantów firm zajmujących się czymś takim, a odpowiedzi brak smile. Ja rozumiem, że nikt nie będzie tego zdradzał w szczegółach, nikt nie chce przecież stracić klienta, ale czy nie wygląda to przypadkiem tylko tak, że firma takowa kieruje do banku odpowiednie pismo o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych? Bo ja jakoś nie widzę innych możliwości...

6 2014-03-11 19:52:00

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Podważane są prawne podstawy przetwarzania danych określone w:
Ustawie Prawo bankowe,
Ustawie o ochronie danych osobowych,
Kodeksie cywilnym

7 2014-03-11 22:07:57

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Aaaa, w taki sposób wink. Czyli wychodzi na to, że jednak te firmy mają jakieś tam swoje sposoby i jednak mogą troszkę więcej zdziałać niż my sami, bo - nie oszukujmy się - raczej zwykły, przeciętny Kowalski nie posiada takiej wiedzy z zakresu prawa, która pomogłaby mu jakieś tam decyzje podważyć. To już raczej wyższa szkoła jazdy smile. Czy tylko prawnicy mogą się czymś takim zajmować?

8 2014-03-24 10:09:12

Odp: Zabrudzony bik kredyt mieszkaniowy, co robić?

Alicja, to tak jak w innych dziedzinach. Zmienić opony na letnie (akurat pora) można samemu (nie jest to jakaś wielka filozofia) albo jechać do kogoś kto zrobi prawdopodobniej lepiej i zapłacić za to.
Nie tylko prawnicy. Jest spis czynności którą mogą wykonywać tylko osoby z uprawnieniami. Nie należy do tego spisu reprezentacja przed instytucjami finansowymi.