1 2013-02-11 17:46:11

Temat: Biedronka franczyza - warunki

Mój chłopak sprzedał ostatnio trochę ziemi, którą dostał od swojego ojca i posiada sporą sumę gotówki. Zawsze marzył aby otworzyć coś dużego swojego i w końcu może to zrobić. Od jakiegoś czasu zastanawia się nad otwarciem Biedronki, ponieważ uważa, że przynosi bardzo duże zyski. Chciałabym się od was dowiedzieć, jakie warunki trzeba spełnić aby otworzyć własną biedronkę?

2 2013-03-03 18:43:54

Odp: Biedronka franczyza - warunki

Własną biedronkę? Chyba raczej na zasadach franczyzy. Więc jednak muszę Cię zasmucić, ponieważ aktualnie biedronka nie prowadzi działalności franczyzowej. To znaczy zwykły Kowalski nie może otworzyć Biedronki na zasadach franczyzy. Choć jest mała iskierka nadziei, ponieważ czytałem ostatnio na branżowych portalach, że właściciele Biedronki poważnie zastanawiają się nad rozpoczęciem franczyzowej działalności.

Pozdrawiam.

3 2013-03-03 19:21:25

Odp: Biedronka franczyza - warunki

Ale coś na zasadzie franczyzy jest możliwe, przynajmniej wedle słów dyrektora generalnego:
"Kilka obiektów uruchomiliśmy w ostatnim czasie na podstawie tzw. umów o współpracy handlowej ze sklepami niezależnymi, które obecnie testujemy. To luźna forma kooperacji zbliżona do franczyzy, gdzie placówka zmienia nazwę na Biedronka i przejmuje nowy layout, wystrój oraz asortyment. To właśnie poprzez ten model współpracy Biedronka wzmocni swoją obecność na polskiej prowincji. Spodziewamy się, że ta forma może być decydująca w realizacji ostatniej fazy planu ekspansji do 2015 roku".