1 2013-02-23 20:28:36

Temat: Jak napisać wniosek do BIK-u

Witam!
Zastanawiam się jak napisać wniosek do banku o wykreślenie mnie i mojej historii kredytowej z Biura Informacji Kredytowej?
Miałam opóźnienia w spłacie kredytu do 40 dni. Kredyt ten już jest spłacony lecz chcę zaciągnąć kolejny a historia w BIK temu przeszkadza. Wiecie może jak napisać taki wniosek?

2 2013-02-24 08:14:19

Odp: Jak napisać wniosek do BIK-u

Po pierwsze, błędnie sformułowany temat i to w dodatku nie pierwszy raz. Po drugie, wydaje mi się, że mówisz o cofnięciu zgody na przetwarzanie danych osobowych, jednak w przypadku tak długiego opóźnienia może to nic nie dać. Zawsze możesz skorzystać z firm, które w tym się specjalizują, tylko pamiętaj, że nie zawsze to może wyjść, a kredyt musi być w PEŁNI SPŁACONY.

Pozdrawiam.

3 2013-02-24 10:10:50

Odp: Jak napisać wniosek do BIK-u

Warto też zaznaczyć że takiego pisma nie kieruje się do Biura Informacji Kredytowej tylko do wierzyciela np Banku. Jeśli zadłużenie przekracza 30 dni bank ma możliwość odmówić cofnięcia zgody o przetwarzanie danych i dalej je przetwarzać przez okres 5 lat. Tak jak wspomniał Grot możesz spróbować skorzystać z usług firm które specjalizują się w tego typu działalności jak usuwanie wpisów w BIK, oni ocenią możliwości usunięcia takiego wpisu i powiedzą swoją cenę.

4 2013-02-24 20:02:31

Odp: Jak napisać wniosek do BIK-u

Ano właśnie, generalnie rzecz biorąc wydaje mi się, że trzeba pisać do banku, a nie do Biura Informacji Kredytowej. Co więcej, nie jest to wniosek o wykasowanie z Biura Informacji Kredytowej, tylko cofnięcie zgodny na przetwarzanie danych osobowych. Właściwy wzór znajdziesz na pewno gdzieś w sieci.