1 2013-05-18 22:35:04

Temat: Kredyt na początek działalności?

Nie wiem, co się dzieje w naszej Polsce, ale bez znajomości i tzw. pleców chyba nigdy nie dostanę prace. Musze jakoś sam się chyba zatrudnić wink. Mam już nawet pomysł na biznes, ale będę potrzebował wsparcia finansowego, czyli jakiś kredyt na początek.

2 2013-05-18 22:35:25

Odp: Kredyt na początek działalności?

Z kredytem może być ciężko, bo raczej banki nie są zbyt chętne udzielać kredytów dla nowych firm. Jedynie to z zabezpieczeniem. Jaka kwota cię interesuje? Może pomyślisz o alternatywnych źródła pozyskania środków na finansowanie działalności gospodarczej.

3 2013-05-18 22:35:41

Odp: Kredyt na początek działalności?

A co masz na myśli o alternatywnych źródłach pozyskania kapitału? Napisz po polsku, ze się tak wyrażę.

4 2013-05-18 22:35:57

Odp: Kredyt na początek działalności?

Jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej pochodzące ze środków publicznych. Urzędy Pracy dysponują środkami finansowymi, wspomagającymi nowopowstałe firmy. O środki z UP może ubiegać się osoba bezrobotna zarejestrowana w Urzędzie Pracy, która nie prowadziła działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku. Wnioskowana kwota nie może przekroczyć 6-krotności przeciętnego wynagrodzenia w gospodarcze, przy czym ze względu na ograniczoność środków UP określa maksymalną kwotę dofinansowania, jest ona z reguły mniejsza od ustawowej maksymalnej. Na stronach internetowych Urzędów Pracy właściwych ze względu na miejsce zamieszkania można znaleźć szczegółowe informacje oraz wytyczne dotyczące procesu przyznawania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej. W praktyce masa papierków, warunków etc. Warto skorzystać zwłaszcza, iż są to środki bezzwrotne.

5 2013-05-18 22:36:10

Odp: Kredyt na początek działalności?

Super tylko ja nie jestem zarejestrowany w Urzędzie Pracy a nawet jakbym się teraz zarejestrował to musiałbym  czekać pół roku, a mi się w sumie spieszy. Masz jeszcze jakieś inne pomysły?

6 2013-05-18 22:36:25

Odp: Kredyt na początek działalności?

Środki pochodzące z Unii Europejskiej, a dokładniej z Funduszy Europejskich. W ramach realizacji założeń polityki spójności Unia Europejska wspólnie z Polską przekazuje corocznie określoną kwotę środków pochodzących ze wspólnego skarbca unijnego na rzecz rozwoju przedsiębiorczości oraz poprawy warunków bytowych na obszarach unii. Dofinansowaniu podlegają również firmy już istniejące bądź nowopowstałe. Na stronie http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl można poznać szczegóły procedury przyznawania środków. Znajduje się tam również łatwa wyszukiwarka funduszy, która krok po korku wyszuka nam kiedy, gdzie i na co możemy starać się o dofinansowanie.

7 2013-05-18 22:36:39

Odp: Kredyt na początek działalności?

No niestety środki unijne tez odpadają, bo jak przejrzałem sobie to nie ma już takich, z których mógłbym coś uszczknąć na rozwój swojej firmy. Czy masz jeszcze jakiegoś Asa w rękawie?

8 2013-05-18 22:36:55

Odp: Kredyt na początek działalności?

Venture Capital/Anioły Biznesu jest to opcja dla firm innowacyjnych. Na podstawie tzw. start-up firmy, inwestorzy indywidualni (Anioły Biznesu) lub specjalne fundusze (Venture Capital) finansują przedsięwzięcie biznesowe lub konkretną firmę w zamian za udział w przyszłych zyskach. Pomysłodawca biznesu lub przedsięwzięcia musi przekonać potencjalnego inwestora co do trafności swojego pomysłu, ten w zamian za udział w zyskach dofinansowuje jego pomysł. W tym przypadku trzeba się również liczyć z nadzorem ze strony inwestora, nie jest tak, iż dają nam kasę i czekają na efekty. Z reguły doglądają biznesu, mogą czasami nawet zmieniać jego założenia etc.

9 2013-05-18 22:37:09

Odp: Kredyt na początek działalności?

Dzięki za odpowiedzi ale niestety nici z tych rzeczy mi nie podpasowuje. Mój pomysł na biznes nie jest ani innowacyjny ani z dziedziny kultury, czy kapitału ludzkiego lub alternatywnych źródeł pozyskania energii. Musze poprzestać na jakimś kredycie bankowym. Czy możesz jakiś polecić?

10 2013-05-18 22:37:40

Odp: Kredyt na początek działalności?

PKO BP – Kredyt Inwestycyjny dla MSP:
•    długi okres kredytowania aż do 25 lat,
•    kredyt udzielany w różnych walutach,
•    kredyt umożliwiający rozwój przedsiębiorstwa,
•    szybka decyzja kredytowa przy kwocie do 1 000 000 zł,
•    kredyt bez zabezpieczeń rzeczowych nawet do 500 000 zł
•    automatyczna spłata dokonywana jest ze środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku bieżącym BIZNES PARTNER,
•    możliwość udzielenia kredytu klientom rozpoczynającym działalność gospodarczą

11 2013-05-18 22:37:55

Odp: Kredyt na początek działalności?

Kredyt na Dobry Początek- Bank PBS

Plusy oferty:
- Minimalna kwota kredytu wynosi 1 tys. PLN. Maksymalna 50 tys. PLN.
- minimalny okres prowadzenia firmy to 1 miesiąc,
- Uproszczona procedura pozyskania debetu – bez zbędnych zaświadczeń i dokumentów.
- Szybka decyzja kredytowa - w 2 dni od złożenia wniosku.
- Możliwość automatycznego odnowienia kredytu bez konieczności spłaty występującego w dniu zakończenia okresu kredytowania zadłużenia

Minusy oferty:
Koszt prowizji za rozpatrzenie wniosku wynosi 0,2%, min. 200 PLN
Prowizja przygotowawcza wynosi 2%.