1 2013-05-23 20:57:18

Temat: Kiedy w bik się trafia?

Witam, mam takie pytanie, bo wszyscy straszą tym BIK-em, że przez niego nie można dostać kredytu w banku. Jeszcze nie brałem nigdy kredytu a nie chce przez nieopatrzność zepsuć sobie możliwość jego wzięcia w przyszłości, zatem pytam jak można trafić to BIK-u?

2 2013-05-23 20:57:48

Odp: Kiedy w bik się trafia?

Jeżeli masz konto bankowe to już pewnie jesteś w owym strasznym BIK-u wink. Spokojnie, jeśli wszystko spłaca się w terminie a na rachunku nie ma niedopuszczalnego salda debetowego, to działa to tylko na twoją korzyść i co więcej ułatwi ci w przyszłości wzięcie kredytu.

3 2013-05-23 23:22:20

Odp: Kiedy w bik się trafia?

Mnie się wydaję, że jeżeli chodzi o zwykły rachunek bankowy to po jego założeniu nasze dane nie trafią do Biura Informacji Kredytowej. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi o założenie lokaty czy konta oszczędnościowego. Do BIK-u trafiamy jak w jakiś sposób zapożyczamy się w banku.

4 2013-05-29 17:09:20

Odp: Kiedy w bik się trafia?

Zgadzam się z ab ovo. Głowy uciąć sobie nie dam, ale też wydaje mi się, że w bazie Biura Informacji Kredytowej widnieje się dopiero po zaciągnięciu kredytu. Chyba że chodzi o konto z debetem lub kartę kredytową, ale jeśli mamy na myśli zwykłe konto, nie sądzę, żeby każdy jego posiadacz figurował w BIK. Poza tym baza BIK jest straszna tylko dla zadłużonych, no i to raczej poważnie zadłużonych, nie masz się więc czym przejmować Olu, jeśli nie masz długów ani opóźnień w spłacaniu należności.