1 2013-02-18 10:04:24

Temat: Sprawdzanie BIK.

Chciałabym się od was dowiedzieć, czy są jakieś banki, w których można uniknąć sprawdzania BIK? Bardzo zależy mi na kredycie a nie chciałabym korzystać z firm pozabankowych, ponieważ im nie ufam i wolałabym z nich nie korzystać. Zawsze korzystałam z banków i chciałabym aby tak pozostało, jednak ze względu na swoją głupotę zepsułam BIK i teraz mogę mieć trudności. Proszę o jakieś porady.

2 2013-02-20 06:24:12

Odp: Sprawdzanie BIK.

Niestety każdy bank w Polsce sprawdza historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Taki obowiązek ma odgórnie nałożony od KNF, jeśli opóźnienia nie wynoszą więcej niż 30 dni możliwe że bank przymknie oko na takie opóźnienie. A jeśli są Ci pieniądze aż tak strasznie potrzebne, możesz skorzystać z firmy pozabankowej takiej jak Provident .. przynajmniej ta firma jest uczciwa. Pożyczka w opcji przelew jest nie wiele droższa niż pożyczka w banku.

3 2013-06-30 11:40:33

Odp: Sprawdzanie BIK.

Tutaj banki raczej nie przymykają oczu jeśli mówimy o jakimś dużym opóźnieniu. Ważna jest też twoja argumentacja dlaczego doszło do tego opóźnienia. Słyszałem, że nieco bardziej liberalne podejście do kwestii naszej historii kredytowej w BIK ma GETIN BANK, na ile jest to prawdą nie wiem.

4 2013-08-13 21:52:32

Odp: Sprawdzanie BIK.

Witam.

Jeśli kredyty, którymi BIK został "zepsuty" są już spłacone rozwiązaniem może być tzw. czyszczenie BIK.

W wielu przypadkach jeśli opóźnienia dotyczą jednego kredytu nie musi on przesądzać o ogólnej zdolności kredytowej.

W każdym przypadku dobrym rozwiązaniem jest dokładna analiza raportu BIK. Jeśli ma się odpowiednią wiedzę znajdzie się skuteczne rozwiązanie.


Pozdrawiam
Windykowani.pl

5 2013-08-23 17:00:41

Odp: Sprawdzanie BIK.

Ab ovo, skąd to wiesz, o tym GETIN BANKU? Hmmm... ciekawe czy to prawda... Myślisz, że by tak ryzykowali? Dawali komuś ze złą historią kredyty??? No chyba, że chodzi o niewielkie opóźnienia, problemy ze spłatą jednej bądź dwóch rat.