1 2013-09-20 20:38:51

Temat: 10 zasad inwestycyjnych Warrena Buffetta

Wiecie, że istnieje coś takiego, jak 10 zasad inwestycyjnych Warrena Buffetta? Możecie zapoznać się z nimi poniżej smile

1. Nie próbuj dorabiać się na giełdzie. Kupuj zakładając, że nazajutrz giełda zostanie zamknięta, a otwarta dopiero po 5 latach.
2. Ceną jest to za co płacisz, wartością to, co otrzymujesz.
3. Wycena akcji jest po części sztuką, po części nauką.
4. Większość ludzi zaczyna interesować się akcjami w tym samym czasie co inni. Rzecz w tym, żeby zainteresować się nimi wtedy, gdy inni się nimi nie interesują. Nie kupuj tego, co akurat jest na fali.
5. Nie musisz być wybitnym naukowcem, aby inwestować. Inwestowanie to nie gra, w której facet z ilorazem inteligencji 160 wygrywa z innym o ilorazie 130. Najważniejszy jest rozsądek.
6. Patrz przed siebie, a nie za siebie. Inwestuj tak jak hokeista gra w hokeja. Jak mówi Wayne Gretzky – jedź tam, dokąd zmierza krążek, a nie tam, gdzie jest.
7. Unikaj ryzyka. Ryzyko bierze się stąd, że nie wiesz, co robisz.
8. Spodziewaj się niespodziewanego.
9. Musisz myśleć samodzielnie. Kiedy chcę podjąć decyzję grupowo, to patrzę w lustro.
10. Kupuj wyłącznie papiery wartościowe, które rozumiesz.


Jak rozumiecie te zasady i czy w ogóle zgadzacie się z nimi? Jakie Wy macie metody na inwestowanie? Jakie sprawdzone sztuczki stosujecie i jakimi żelaznymi regułami kierujecie się inwestując na giełdzie? Chętnie poznam Wasze opinie wink.

2 2014-03-02 14:01:25

Odp: 10 zasad inwestycyjnych Warrena Buffetta

To wszystko jest na tyle skomplikowane, że myślę, że zamiast na siłę starać się zainwestować i oczekiwać szybkiego zysku, lepiej po prostu bezpiecznie ulokować oszczędności, żeby mieć do nich dostęp na czarną godzinę.
Myślę, że dobrą opcją jest inwestycja w kruszce takie jak brylanty. Tym bardziej że obecnie dostęp do nich nie jest jakiś trudny. Są takie sklepy jak ten: www.e-brylanty.pl - wystarczy tylko odrobinę mieć pojęcie na ten temat.

3 2014-03-09 15:56:33

Odp: 10 zasad inwestycyjnych Warrena Buffetta

Skomplikowane? Zależy, jak na to spojrzeć smile. Na początku - na pewno tak. Fajny link do sklepu podesłałeś, ciekawe mogą być takie inwestycje smile. Szkoda tylko, że mnie na taki brylancik nie stać, póki co tongue.