1 2013-02-26 01:26:03

Temat: Jak napisać pismo do banku o wykreślenie z BIK-u?

Ponad rok temu miałam problemy z płaceniem rat kredytu ratalnego, to był kredyt an zakup laptopa finansowany przez Sygma Bank. Z całą pewnością jestem w bazie BIK i to ze złą historią. Za pół roku zamierzamy starać się z mężem o kredyt hipoteczny i wypadałoby usunąć ten wpis. Jak napisać pismo do banku o wykreślenie z BIK-u?

2 2013-02-27 01:54:17

Odp: Jak napisać pismo do banku o wykreślenie z BIK-u?

Co znaczą problemy ze spłata kredytu ratalnego? Czy opóźnienia były do 30 dni czy powyżej? Jeśli do 30 dni wystarczy napisać na zwykłej kartce papieru
Cofam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w dniu 27.12.2013 i się podpisać i tyle. Wtedy też bank ma obowiązek zaprzestać przetwarzać dane, jeśli zaś zadłużenie wynosiło więcej niż 30 dni trzeba zlecić usuwanie wpisu firmie która się tym zajmuje, sami nie wiele zdziałamy bo bank wtedy ma prawo przetwarzać nasze dane osobowe.

3 2013-06-30 11:46:55

Odp: Jak napisać pismo do banku o wykreślenie z BIK-u?

No tak, ale jeśli opóźnienie przekraczało 60 dni trzeba liczyć się z tym, że bank bez naszej zgody może przechowywać dane w BIK nawet do 5 lat iw tym czasie nie otrzymasz raczej kredytu, chociaż gdzieś czytałem, że opóźnienia po 3 latach od ich powstania tracą nieco na znaczeniu.

4 2014-03-11 15:21:28

Odp: Jak napisać pismo do banku o wykreślenie z BIK-u?

Tom, piszesz, że "jeśli zaś zadłużenie wynosiło więcej niż 30 dni trzeba zlecić usuwanie wpisu firmie która się tym zajmuje, sami nie wiele zdziałamy bo bank wtedy ma prawo przetwarzać nasze dane osobowe". A co oni niby mogą zdziałać? Więcej niż my? A niby jakim cudem? Mają jakąś specjalną moc, czy co? Przecież to nasze zadłużenie i oni go nie zmienią, nie wezmą na siebie przecież. Nie rozumiem tych och-ów i ach-ów nad firmami zajmującymi się "czyszczeniem BIK-u", może dlatego, że nie do końca wiem, jak one działają, ale może wreszcie ktoś mnie oświeci - ktoś, kto jest bardziej obeznany w temacie, bo jak na razie, żadnych konkretnych odpowiedzi nie uzyskuję, ani od użytkowników forum, ani od osób z takich firm, które się tutaj wypowiadają. Więc skoro piszesz, że "trzeba zlecić usuwanie wpisu firmie która się tym zajmuje", to na pewno wiesz coś więcej na ten temat.