1 2014-03-14 13:18:42

Temat: Kredyt hipoteczny z ratą 390 zł/m-c

Otrzymałam jakiś czas temu taką oto ofertę (reklamę) na maila:

Witaj, Mam dla Ciebie rozwiązanie:
OFERTA SPECJALNA DLA SPECJALNEGO KLIENTA
- tylko teraz - kredyt hipoteczny dla każdego
- pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel
- rata może wynieść tylko 390zł/m-c!

Oczywiście link prowadzący do oferty, gdzie mogę złożyć wniosek, tzn. skontaktować się z Doradcą poprzez formularz i informacje:

Wskazane parametry oferty mają charakter informacyjny, są oparte o wyliczenia na podstawie informacji udostępnianych przez banki i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Mediasoft Polska sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść ofert instytucji finansowych.

Przykład reprezentatywny:
Kredyt hipoteczny EURO-PLN, w którym przez pierwsze 2 lub 3 lata Klient posiada kredyt w walucie EUR, a odpowiednio po 2 lub 3 latach następuje przewalutowanie kredytu na PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia sporządzenia aneksu. Orientacyjna rata dla kredytu 100 tys. zł, na okres 35 lat i LTV 60%. Ostateczne oprocentowanie zależeć będzie od historii kredytowej, źródła dochodu, wieku i zobowiązań Klienta. Kredyty walutowe, obarczone są ryzykiem walutowym związanym ze zmianą kursów oraz spreadem walutowym. Wysokość rat obliczone według kursów: Sprzedaży NBP 4,2137zł, Sprzedaży Banku 4,2936zł.

Kredyt może zostać przeznaczony na dowolny cel - zakup własnego mieszkania lub domu, spłatę wcześniejszych zobowiązań (ha! namawiają do wpadnięcia w "pętlę kredytową"?), budowę domu, obniżenie raty obecnego kredytu nawet o połowę (w jaki niby sposób? poprzez wpłacenie większej kwoty? i co z tego, skoro będę mieć kolejny kredyt?).