1 2014-03-14 14:59:37

Temat: Wynajem mieszkania czy kupno własnego na kredyt?

Jak w temacie, zastanawiam się czy bardziej opłacalne jest wzięcie kredytu i kupno mieszkania, czy wynajem?

2 2014-03-14 15:12:07

Odp: Wynajem mieszkania czy kupno własnego na kredyt?

Hmmm, zależy jak na tą sprawę spojrzeć. Jeżeli masz komu to mieszkanie później przekazać (swoje własne) - mam na myśli dzieci chociażby, to na pewno lepiej jednak zdecydować się na zakup. Ty spłacisz mieszkanko, a Twoje dzieci będą już korzystać z tego w przyszłości. Spłacasz ratę kredytu, mieszkasz w mieszkaniu, a jednocześnie staje się ono Twoją własnością, czyli niejako "budujesz" swój majątek, swoje aktywa. Natomiast wynajmując, wkładasz tylko pieniądze do kieszeni kogoś obcego. Myślę, że kwestia rozchodzi się o to bardziej, jakie opłaty będą wiązać się z wynajmem, a jakie ze spłatą comiesięcznej raty. Jeżeli znajdziesz bardzo korzystną ofertę wynajmu odpowiadającego Twoim potrzebom mieszkania, to w sumie też nie jest to taka zła opcja, choć oczywiście dochodzi wiele innych minusów, niż sama opłacalność. Nie możesz tak do końca urządzić się "po swojemu", nie warto w sumie inwestować w to mieszkanie, bo nie jest przecież Twoje, itd. itp. No wiele jest kwestii do rozważenia. Ja osobiście, jeżeli bank przyznałby mi kredyt, wolałabym mieszkanie kupić. Sama wiem, jak to jest, bo obecnie wynajmuję - mieszkam za granicą. W Polsce mam swoje mieszkanie po dziadkach. Ale gdybym miała taką sytuację, że musiałabym wybierać, to zdecydowałabym się na zakup własnego. Wybrałabym nawet nieco mniejsze, byle swoje. Jak to mówią: "ciasne, ale własne" wink. Pozdrawiam!

3 2014-03-16 20:06:15 Ostatnio edytowany przez Iwona1987 (2014-03-26 19:30:11)

Odp: Wynajem mieszkania czy kupno własnego na kredyt?

MagdalenaW napisał/a:

Jak w temacie, zastanawiam się czy bardziej opłacalne jest wzięcie kredytu i kupno mieszkania, czy wynajem?

W zupełności zgadzam się z przedmówczynią. Wynajęcie mieszkania jest mniej opłacalne aniżeli wzięcie kredytu i zakup własnego mieszkania. Jeżeli nie przekraczasz 35 lat i nie jesteś właścicielką żadnego mieszkania bądź domu to wówczas możesz skorzystać z rządowego projektu dofinansowania Mieszkanie dla młodych -  http://mieszkaniedlamlodych.com/mieszka … alkulator/. Co prawda istnieją określone limity cenowe, ale myślę, że w tych ramach da się znaleźć dobre mieszkanie smile.

4 2014-03-18 11:22:56

Odp: Wynajem mieszkania czy kupno własnego na kredyt?

Według mnie lepszą opcją jest kupienie mieszkania na kredyt, ponieważ lepiej jest spłacać własne mieszkanie smile

5 2014-03-21 18:33:38

Odp: Wynajem mieszkania czy kupno własnego na kredyt?

Moim zdaniem, jeśli mamy wystarczającą zdolność kredytową, to powinniśmy zdecydować się na kredyt, nawet wówczas, jeśli mieszkanie nie spełnia wszystkich Naszych oczekiwań, nie zapominajmy o tym, że zawsze możemy "wymienić" mieszkanie, jak i zmienić walutę, jak i skrócić bądź wydłużyć okres spłaty (pod warunkiem, że nie wybraliśmy "na start" tego najdłuższego), nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zmienili kredytodawcę.