1 2013-07-30 13:58:18

Temat: Pogotowie pożyczkowe

Dostałam jakiś czas temu taką oto ofertę na swój adres mailowy:
Potrzebujesz gotówki? Od 20 do 500 tysięcy złotych, bez zdolności kredytowej. Wiadomość została przesłana przez ClearSense Spółka Akcyjna Spółka Komandytowa, ul. Jagiellońska 69, 03-303 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 1132772119, KRS: 00000334241, REGON: 141959816, na zlecenie Pomocna Pożyczka Sp. z o.o., ul. Saperów, 19, 80-431 Gdańsk, NIP: 5842467698. Znacie może tą firmę? Możecie coś o niej powiedzieć? To sprawdzona oferta, czy według was raczej coś podejrzanego?

2 2013-08-14 06:31:46

Odp: Pogotowie pożyczkowe

Odradzam. Poszukaj w google opinii, nie są najlepsze.

3 2013-08-19 14:09:21

Odp: Pogotowie pożyczkowe

Serio? Co o nich piszą? Nie chce mi się wertować dziesiątek for... Tak w skrócie - możesz powiedzieć, czemu odradzasz? Co mają na sumieniu?

4 2013-10-15 21:09:52

Odp: Pogotowie pożyczkowe

No to już wiem, o co chodzi. Zaczęło się od tego, że po raz kolejny dostałam od nich reklamę. Chwalą te swoje pożyczki, nie ma co. Wysokie kwoty pożyczek - ode 20 do 300 tysięcy złotych, dogodny okres spłaty - nawet do 30 lat, niskie oprocentowanie - już od 6% w skali roku. Gotówka na dowolny cel, nawet dla zadłużonych. Udzielą Ci jej, nawet jeśli bank odmówił. Srutu tutu, kilo drutu, wszystko pięknie, różowo, och, ach normalnie.

Przykład reprezentatywny (najczęściej wybierany zestaw pożyczek) wygląda następująco: czas spłaty: 15 lat; kwota pożyczek: 60 000,00 zł; rata: 506,28 zł. Składniki raty: nominalna stopa procentowa 6,00%; opłaty administracyjne 0,00 zł. Całkowita kwota kredytu: 60 000,00 zł. Opłata: 3 600,00 zł; prowizja: 0 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 7,30 %; całkowita kwota do zapłaty: 94 739,28 zł.

I gdzie zaczyna się problem? Ano jest taki mały szkopuł. Firma wymaga wpłaty (opłata wstępna) za rozpatrzenie wniosku - nie wiem, czy jej wysokość zależna jest od wysokości wnioskowanej kwoty, ale usłyszałam o przypadku, gdzie wyniosła 30 tysięcy złotych!!! Horrendalna kwota, czyż nie? Ale wszystko byłoby jeszcze do przyjęcia, gdyby nie to, że opłata jest BEZZWROTNA!

Wczoraj oglądałam program "Interwencja" na Polsacie 2 i słyszałam właśnie o tym przypadku. Poniżej przedstawiam Wam "relację" z tegoż odcinka.Zamiast pożyczki - 30 tys. zł straty!

Pan Adam z Poznania szukał środków na rozbudowę swojego przedsiębiorstwa. Trafił do firmy Pomocna Pożyczka. Mężczyzna twierdzi, że jedynym zabezpieczeniem pożyczki miał być weksel. Pan Adam wpłacił firmie 30 tys. zł i czekał na obiecane pieniądze. Okazało się, że pożyczki nie dostał, a jego opłata wstępna była bezzwrotna!


Adam Hajdukiewicz z Poznania prowadzi jednoosobową firmę budowlaną. Razem ze swoim kolegą, Maciejem Majchrzakiem postanowili ją rozbudować. Na kredyt w banku nie mieli co liczyć. Skorzystali z usług firmy Pomocna Pożyczka.

- Wytłumaczyliśmy, że nie mamy żyrantów i innych zabezpieczeń. Pani, po sprawdzeniu danych, PESEL-u i innych rzeczy, zaproponowana nam kwotę między 200 a 300 tys zł. Umowa miała być podpisana w ciągu czterech  dni, potem miały być pieniądze na koncie. Na drugim spotkaniu okazało się, że jest jeszcze 30 tys. zł jakiegoś wadium – opowiada Maciej Majchrzak, kolega pana Adama.

Jak twierdzą mężczyźni, poinformowano ich, że jedynym zabezpieczeniem pożyczki będzie weksel. Wpłacili więc 30 tys. zł i czekali na pożyczkę. Po 14 dniach czekała ich niemiła niespodzianka.

- Po 14 dniach przyszła kolejna umowa, gdzie wymagano od nad trzech żyrantów zarabiających minimum średnią krajową, mieli mieć czterdzieści kilka lat i pracować państwowo na czas nieokreślony. Wiadomo, że tych warunków nie mogliśmy spełnić – opowiada pan Maciej.

Okazuje się, że opłata wstępna była bezzwrotna i nie przesądzała o przyznaniu pożyczki. Firma pobierała opłatę za doradztwo i … rozpatrzenie wniosku. Wszystko za  jedyne 30 tysięcy! Pan Adam kilkanaście razy próbował skontaktować się z szefami firmy. Bezskutecznie. Próbujemy poznać stanowisko firmy Pomocna Pożyczka. Dzwonimy do biura obsługi klientów firmy:

Reporterka: Czy mogłabym się skontaktować z szefostwem firmy, menadżerem lub rzecznikiem prasowym?
Pracownica: Nie ma takiej możliwości. Nie komentujemy, nie udzielamy żadnych takich informacji .

Działalnością firmy Pomocna Pożyczka zajęła się również gdańska prokuratura. Już postawiono pierwsze zarzuty jej pracownikom.

- Pracownicy nierzetelnie informowali klientów. Twierdzili, że warunki wskazane w umowie nie dotyczą klienta. Osób, które zawarły przedwstępną umowę pożyczki, dokonały wpłaty kwoty przygotowawczej po czym, z różnych powodów, nie została im udzielona pożyczka, jest około 48 tysięcy – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

- Trudno tu mówić o firmie pożyczkowej. Tak naprawdę jest to działalność nieuczciwa w stosunku do klientów – ocenia Jarosław Ryba ze Związku Firm Pożyczkowych.

Postanowiliśmy udać się do biura firmy Pomocna Pożyczka w Gdańsku. Okazało się, że jej siedziba to twierdza nie do zdobycia. Napotkaliśmy zamknięte drzwi i domofon, przez który po raz kolejny usłyszeliśmy, że nikt nie udzieli nam wywiadu. Pan Adam ma niewielkie szanse na odzyskanie pieniędzy.

- To oszuści, którzy legalnie działają na naszym rynku. Państwo na to pozwala! - mówi Maciej Majchrzak, kolega pana Adama.*

Reporterka: Aneta KrajewskaTakże uważajcie na nich!

5 2014-02-06 13:02:31

Odp: Pogotowie pożyczkowe

Zgadzam się to wszystko to proces marketingu i sztucznej reklamy to jest inaczej już wszystkim znana firma skarbiec  a bagatela już szacunkowo 50 tys osób zostało oszukanych ponadto firma w statusie nie ma że udziela pożyczek a jedynie jest pośrednikiem reprezentującym klienta wiec jak wpłacimy im przedpłatę to nawet potem odzyskać te pieniądze jest straszny młyn musimy udowodnić przed sadem iż celowo zostaliśmy wprowadzeni w błąd
firma ponadto tworzy sztuczne opinie i sztuczne fora sprawdźcie sami prawda o pomocnej pożyczce wiec te wszystkie strony zachwalające i pełne opinii zadowolonych klientów to fikcja tworzona sztucznie przez firmę
To jest dokładnie schemat działania pożyczek argentyńskich

6 2014-02-06 14:20:52

Odp: Pogotowie pożyczkowe

niestety na każdym forum są opinie o tej firmie a mimo to ludzie ciągle się zastanawiają...

7 2014-03-09 02:16:41 Ostatnio edytowany przez Alicja83 (2014-03-09 02:16:55)

Odp: Pogotowie pożyczkowe

autor12, dobrze, że podrzuciłeś tutaj link do tego artykułu, chociaż - tak, jak mówi artstar9620 - ludzie chyba zawsze będą łykać to, co się im wciska, póki będą mieć problemy finansowe. Nie wiem, czy są na tyle naiwni, czy nie spotkali się z tym przestrogami - naprawdę nie mam pojęcia.

8 2014-03-28 12:29:46

Odp: Pogotowie pożyczkowe

Mimo wszystko lepiej ostrzegać otwarcie przed oszustami, jeżeli jesteśmy pewni, że nimi są. Ja na pewno nie zaufam komuś, kto ma choćby jedną negatywną opinię. Ale z drugiej strony wiadomo, że w internecie można pisać wszystko, więc trzeba ostrożnie podchodzić do każdej sprawy związanej z finansami.